scroll

Mamino - specjalistyczny prestarter

typu „0” dla prosiat ssących

Podanie MAMINO stymuluje rozwój przewodu pokarmowego, lepsze wydzielanie enzymów trawiennych co wpływa na możliwość uzyskania około 400 g wyższej masy odsadzeniowej i spadek śmiertelności nawet o połowę. Wpływa również na lepsze wyrównanie miotu w czasie odsadzenia.

Dlaczego wybrać MAMINO?

Wyzwania nowoczesnej produkcji stawiają przed producentami konieczność doskonalenia programu żywieniowego już od pierwszych dni życia świń

Liczne mioty, niższa masa urodzeniowa oraz wynikająca z tych faktów trudność odchowu małych prosiąt zmusza hodowców do sięgania po pasze mające zastosowanie już od pierwszych dni życia. MAMINO – jest specjalistyczna pasza oparta na komponentach mlecznych, mikronizowanych zbożach oraz specjalnie wyselekcjonowanych dodatkach stymulujących pobranie. Wczesne podanie MAMINO gwarantuje prawidłowy wzrost i rozwój prosiąt. Istnieje ścisła zależność pomiędzy wczesnym pobraniem paszy, a dalszymi wynikami produkcyjnymi na odchowalni i w tuczu.

Piglets On Floor
Poland Pig Farm 2

Zalecenia

Podanie MAMINO stymuluje rozwój przewodu pokarmowego, lepsze wydzielanie enzymów trawiennych co wpływa na możliwość uzyskania około 400 g wyższej masy odsadzeniowej i spadek śmiertelności nawet o połowę. Wpływa również na lepsze wyrównanie miotu w czasie odsadzenia.

Stosowanie:

  • Prestarter można podawać już od trzeciego dnia życia, najważniejsze aby były to małe porcje, trzy – cztery razy dziennie „po garstce” lub łyżka stołowa. Po kilku dniach porcje nieco zwiększamy.
  • Pasze sypiemy do misek, na tacki lub bezpośrednio na posadzkę.
  • Po około dwóch tygodniach wprowadzamy typowy prestarter, na który dalej prosięta są już odsadzane.
  • Można zostawić tą pasze na poziomie 10 % jako posypkę, również po odsadzeniu.

W czasie okresu podawania tego preparatu średnio na jedną sztukę musimy przeznaczyć ok. 200g, ok. 2,5kg /miot.

Czy potrzebujesz naszej pomocy?

Jesteśmy gotowi na niezobowiązującą rozmowę na temat Twojego zapytania.

Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą.Powrót do góry
Naciśnij ENTER by kontynuować lub ESC by wyjść